Vyberte pro sebe ten nejlepší Jetboil

Jetboil nabízí široké spektrum vařicích systémů a příslušenství. Ale jak se v šíři produktového portfolia zorientovat a vybrat ten nejvhodnější pro požadované účely? Je to jednoduché, položte si několik základních otázek:

Budu ohřívat vodu pro teplé nápoje a sušené jídlo nebo chci také jídla vařit?

Můžete mít totiž vařící systémy, které nemají regulátor tlaku ventilu, protože budete především vařit vodu a váš systém prostě jede na maximum výkonu. Pokud ale budete vařit jídlo, regulátor vám to maximálně usnadní, protože budete moci udržovat slabý plamen pro delší vaření, ale i maximum výkonu pro rekordně rychlý ohřev vody.

Preferuji nízkou hmotnost, cenu, kapacitu nebo mám jiný požadavek?

Neregulované systémy vybírejte podle toho, zda potřebujete extrémně lehký nebo naopak více objemný. Flashlite je lehkou variantou bestselleru Jetboil Flash, který bývá označován outdoorovou rychlovarnou konvicí. ZIP nabízí nejlepší poměr mezi cenou a výkonem.

U regulovaných vařících systémů vybírejte především podle objemu jídla, které potřebujete uvařit. MicroMo je nejlehčí variantou k vaření jídla, MiniMo je naprosto nekompromisní vařič a přitom univerzální vařič. SUMO zvolíte, pokud často vaříte pro více strávníků. Joule je naprosto bezkonkurenčním vařičem pro vysokohorskou turistiku.